TRAILTOUR # 30 INOV-8 TEAM - FEJFAR

Lago di Garda / Limone sul Garda

Délka:  11600 m  Převýšení:  1610 m

Mapa ke staženi (.PDF)    Trasa ke staženi (.GPX) 

Pro stažení klikněte pravý tlačítkem myši, uložit odkaz jako.

Zažijte pravý skyrunning v ohromujících terénech nad jezerem Lago di Garda. Každý rok v polovině října malebné městečko Limone ještě naposledy ožije. Sraz si tu dají nejlepší skyrunneři světa, aby spolu naposledy poměřili své síly. Tato královská etapa Trailtour je ochutnávkou ryzího skyrunningu a nabízí vám to nejlepší z tratí finále Světové skyrunningové série. Naběhané to tu mají nejen nejlepší skyrunneři na světě, ale také nejlepší Češi, kteří sem jezdí pravidelně trénovat a závodit.

Oblast Lago di Garda je díky svému jedinečnému mikroklimatu ideálním místem pro horský běh v každém ročním období. Vždyť se tu nacházejí nejsevernější olivovníky v Evropě. Ani v zimě se tu nedrží sníh a kopce tyčící se nad jezerem nabízejí desítky ne-li stovky kilometrů úžasných terénů.

V rámci královské etapy Trailtour vás čekají dva poměrně náročné kopce, z nichž ten druhý je hodnocen jako horská prémie. Na začátek zdoláte celou trasu Vertikálního Kilometru. Na vzdálenosti jen něco málo přes tři kilometry nastoupáte těžko uvěřitelných 1050 výškových metrů. Odměnou za tento výkon vám budou neuvěřitelné výhledy na Limone i do širokého okolí. Zpestřením jsou krátké úseky s kramlemi či výšvihy jištěné fixními lany. V cíli VK na místě zvaném Grèste de la Mughéra můžete vydýchat a rozhlédnout se u piknikového stolečku. Poté následuje seběh lesem vedený nekonečnými serpentýnami, na které navazuje strmá kamenitá cesta. Asi dvě stě metrů po přeběhnutí potoka následuje ostrá zatáčka vpravo, kde začíná druhé stoupání a také začátek horské prémie. Čekají vás opět nekonečné serpentýny s půlkilometrovým převýšením a pokud se rozhlédnete za sebe přes údolí, uvidíte celou trasu Vertikálního Kilometru. Poté vás už čeká pouze zasloužený seběh do cíle. Ten je poměrně náročný a určitě při něm buďte opatrní, protože nohy už vás nemusí na 100% poslouchat. Každým metrem dolů se vám bude přibližovat hladina jezera až do té doby, kdy se objevíte na širší cestě. Po několik desítkách metrech uvidíte zelené zábradlí, které neopouštějte, protože vás dovede až do cíle této etapy, kde si můžete říct. MÁM TO!

Tip

Auto je nejlepší nechat v cíli etapy, kde se nachází malé parkoviště právě pro turisty, kteří se chystají do hor. Navíc je zde letní bar, který vám po doběhu jistě přijde vhod :-)

Upozornění

Na trase je několik exponovaných míst, která jsou však při dodržení všech elementárních pravidel pohybu v horách naprosto bezpečná. Přesto nedoporučuji se na trasu vydávat za silného větru, bouřky nebo sněžení.

Nenechte se zmást krátkou délkou etapy a počítejte, že na její zdolání budete potřebovat klidně kolem 3 – 4 hodin.

Doporučená bota

Dobrý parťák do života, hlavně nepohody, se vždycky hodí. Stejné je to s trailovou botou a proto se snažíme na každou etapu doporučit ten nejlepší koncept, který se na daný povrch nejlépe hodí.

XTALON 230

xtalon_230_m

TRAILROC 285

trailroc_285_m

Fotogalerie

Průběžné výsledky

Segment najdete na Strava.com pod ID 17367286 

Generováno: 30. 10. 2018, 15:16

JménoČasBody
Pavel Šedík02:12:44109.376
Tomáš Bystřický02:21:42103.254
Petr Kučera02:44:5887.3691

Diskuse
-