How to join

Máš zájem zapojit se do TRAILTOUR?

Postupuj následovně

  1. Vyber si některou z etap TRAILTOUR
  2. Zaběhni si zvolenou etapu a GPS záznam ulož do aplikace Strava (co je to Strava?)
  3. Vrať se zpět sem a zaregistruj se do akce

Registrace do akce TRAILTOUR

Potřebujeme znát Tvé jméno, user name v aplikaci Strava, Strava ID a kontaktní e-mail, abychom mohli vyhodnotit jednotlivé etapy, a také celou TRAILTOUR. V opačném případě Tě nebudeme moci zařadit do boje o atraktivní ceny a 3denní pobyt v anglickém národním parku Lake District s návštěvou centrály INOV-8.

Své Strava ID najdeš v adresním řádku, poté co klikneš na svůj profilový obrázek v pravém horním rohu obrazovky ve webové verzi Stravy (dostaneš se tak na "My Profile"). Je to to poslední delší číslo za lomítkem v URL:

StravaReg

(registrační formulář se otevře v novém okně).

REGISTROVAT SE

Povolení Strava

Protože Strava změnila své API (rozhraní, díky kterém můžeme číst Vaše výsledky), potřebujeme ještě chvilku času na úpravy. Jakmile vše bude hotovo, dozvíš se to zde, pokud již si se zaregistroval, pošleme Ti instrukce mailem. Zkrátka a dobře, budeme potřebovat ještě jedno Tvé kliknutí navíc.

Už chceš vyrazit?

  1. Prostuduj si trasu.
  2. Vytiskni si mapku.
  3. Nahrej si GPX soubor s trasou do svého gps zařízení (pokud můžeš)
  4. Pokud si nejsi na rozcestí jistá/ý, radši zastav a podívej se do mapy (pokud sejdeš z trasy, nebudeme Tě moci zařadit do etapy).

Není Ti něco úplně jasné?

Třeba najdeš svoji odpověď právě zde.

Co je to aplikace Strava?

Strava je aplikace, která může sloužit jako tréninkový deník, ale především poskytuje možnost porovnat se na zvoleném úseku s ostatními běžci, kteří jej již také absolvovali. Je to docela návyková funkce, které alespoň na krátký čas naprosto propadnete. Ve své mobilní verzi pro Android nebo iOS umožňuje zaznamenat aktivitu pomocí Tvého smartphonu. Svůj účet můžeš ovládat buď skrze zmíněnou mobilní aplikaci nebo přes webové rozhraní (www.strava.com), skrze které můžeš nahrávat záznamy svých aktivit také z dalších zařízení, jako jsou hodinky s GPS nebo jiné GPS loggery. Pokud používáš zařízení výrobců jako je Garmin, Suunto, Polar nebo TomTom můžeš jednoduše své aktivity do Stravy nechat automaticky nahrávat. Veškeré podrobnosti k této skvělé aplikaci najdeš na stránkách oficiální podpory: https://support.strava.com/hc/en-us

Proč musím použít aplikaci Strava?

Protože nám Strava nabízí skvělý nástroj, jak porovnat všechny účastníky jednotlivých etap. Když zaznamenáš absolvování etapy pomocí Stravy (nebo do ní následně záznam nahraješ), spáruje se Tvoje aktivita s námi vytvořeným segmentem (přesně nadefinovanou tratí) a my tak víme, že jsi danou výzvu řádě absolvoval/a. Navíc  Strava vytvořila toto super video: https://youtu.be/y1KuYV_cZY4

Proč se musím registrovat ještě zde na webu?

Aplikace Strava nám neumožňuje Tě přímo kontaktovat v případě výhry. Navíc pokud nechceš, tak nemusíš v rámci Stravy uvádět své pravé jméno, které je viditelné pro všechny - můžeš uvést např. jen přezdívku. My ale Tvé pravé jméno pro zpracování a doručení výhry potřebujeme. Registrovat se stačí pouze jednou (za předpokladu, že nebudeš až do podzimu měnit své uživatelské jméno na Stravě), a to po absolvování první etapy.

Můžu běžet jednu etapu vícekrát?

Ano můžeš. Klidně můžeš běžet jednu a tu samou etapu třeba 100x. Do výsledků se Ti bude započítávat nejrychlejší pokus.

Kdy se bude můj výkon započítávat do celkového hodnocení TRAILTOUR?

Do soutěže se započítá pouze ten pokus, který bude zaběhnutý v období trvání akce, tj. od 26.4. 2018 do 21. 10. 2018.

Jaký je princip vyhodnocení jednotlivých etap?

Princip vyhodnocení jednotlivých etap je velice jednoduchý, pouze nejrychlejší muž a žena získají poukaz (viz. pravidla). Dále budeme vyhlašovat celkové hodnocení TRAILTOUR, kam se budou započítávat všechny  etapy, které zaběhneš. Připraveno je také bonusové odměňování za více odběhnutých etap.

Mohu se zúčastnit více etap?

Samozřejmě! A vřele to doporučujeme. Máme totiž připravené odměny pro

16 účastníků, kteří získají v celkovém pořadí TRAILTOUR 150-300 bodů

16 účastníků, kteří získají v celkovém pořadí TRAILTOUR 301 bodů a více

16 účastníků, kteří získají v celkovém pořadí TRAILTOUR 601 bodů a více

15 účastníků, kteří získají v celkovém pořadí TRAILTOUR 1.201 bodů a více. V této kategorii účastníků se bude také losovat výherce 3-denního pobytu v Lake District (UK)

Uvedené ceny se budou losovat ze všech, kdo získají příslušný počet bodů v celkovém hodnocení TRAILTOUR 2018. Seznam cen najdeš v pravidlech.

Musím se zde registrovat pokaždé, když zaběhnu další etapu?

Ne, registrovat se stačí pouze po zaběhnutí Tvé první etapě.

Jsou trasy jednotlivých etap nějak značené?

Některé ano, některé ne :-). Doporučujeme se informovat v příslušném běžeckém obchodě, který etapu navrhl (pokud je obchod v detailu etapy uveden). Všechny trasy ale vedou po jinak značených cestách a pěšinách (turistické nebo cyklo trasy). Doporučujeme si trasu vždy pečlivě nastudovat, sepsat si itinerář nebo si vytisknout mapku.

Kam mám zaslat připomínku nebo pochvalu?

Psát nám můžeš buď na e-mail inov-8@vavrys.cz nebo přidat příspěvek do příslušné veřejné diskuzní skupiny, která bude pro Trailtour fungovat na adrese www.facebook.com/groups/inov8trailtour/ .

Co dělat, když jsem trasu etapy proběhl/a správně, ale Strava mě nezařadila do daného segmentu?

  1. I na případy, kdy může vlivem technologického selhání (např. vypadnutí GPS signálu) k tomuto dojít Strava myslí. Potom doporučujeme postupovat dle toho návodu: https://support.strava.com/hc/en-us/articles/216918247-Using-the-Potential-Segment-Match-Analysis-Tool
  2. Pokud se nepodaří Tvůj záznam spárovat s etapou ani podle výše popsaného tipu, tak nám pošli URL adresu příslušného běhu na Stravě na náš e-mail inov-8@vavrys.cz. Provedeme kontrolu správného proběhnutí dané etapy a všechny nespárované výsledky přidáme do finálních výsledků, po ukončení Trailtour.
  3. Průběžné výsledky se automaticky načítají ze Stravy a zveřejňují na web www.trailtour.cz  každý den ve 23:00. Z tohoto důvodu můžeme ručně doplňovat výsledky nespárovaných výzev až po ukončení celé TRAILTOUR