Než se rozhodneš vyběhnout vstříc tomuto dobrodružství, musím Tě varovat. Důrazně varovat. Pokud se Tvé nohy rozběhnou směrem k TRAILTOUR, pak už nebude cesty zpět. Čekají tě zážitky, které budou opravdové, nenavoněné, autentické, hluboké, mnohdy nečekané… Zážitky, které několikanásobně překonají všechno, co znáš z běžných závodů. Zážitky, na které budeš vzpomínat celý svůj život.

Okolní přírodu začneš vnímat jinou optikou. Smysly se ti zbystří a začneš si všímat věcí, které Tě dosud míjely. Poznáš netušené možnosti svého těla, získáš mnohem víc samostatnosti a mentální odolnosti. Každý nový horizont Ti otevře další cestu, rozzáří úsměv a rozsvítí oči. Budeš chtít víc a víc.....celý příběh 

Přehled etap

Základní info k TrailTour

Neexistuje na světě běžecký etapový závod srovnatelný s TRAILTOUR. Od 10.5.2019 do 31.10.2019 jsme pro Tebe ve spolupráci s vybranými běžeckými speciálkami, běžeckými kluby a členy inov-8 týmu připravili 48 různě náročných etap o celkové délce přes 415 kilometrů a převýšení 18.150 m. Je jen na Tobě, kolik etap si zaběhneš. Každou etapu můžeš absolvovat kdykoliv, ve dne, v noci, sám, s kamarády, opakovaně. Do výsledků se Ti vždy započte nejrychlejší čas, který se následně převede na body.

Na stránce každé etapy najdeš krátký příběh s popisem a gpx. log ke stáhnutí do svých hodinek. Je tu také mapa etapy ke stažení a vytištění. Vřele doporučujeme mít na každé etapě tuto mapu s sebou a doplnit si do ní případně další poznámky. Budeme rádi za sdílení vašich zážitků, zkušeností, fotek, tipů, poznatků i doporučení pro ostatní. Kromě fóra na úrovni etapy opět funguje veřejná skupina TrailTour na FB.

Pokud chceš figurovat ve výsledkové listině a být ve hře o ceny, je nutné se zaregistrovat. Pokud si chceš některou z etap zaběhnout bez toho, aby ses viděl ve výsledcích, vítej také. Registrace v tomto případě není potřeba, netýkají se Tě však žádné ceny v rámci vyhodnocení. Zaběhnutý čas na každé etapě převádíme na bodovou hodnotu a sčítáme body za účast na jednotlivých etapách jak pro jednotlivce, tak také nově za klub, do kterého se v registraci přihlásíš.

Podtitulem TRAILTOUR 2019 je tedy klubismus. Klub v našem pojetí zastřešuje nějaké hodnoty. Klub pracuje se svými členy, nabízí tréninkové možnosti, řeší přípravu, organizuje tréninky, závody, pomáhá řešit případné problémy. Primárním cílem klubu je rozvoj aktivní členské základny, rozvoj prostředí ve kterém se daný klub pohybuje (atletika, triatlon, orienťák, ocr,…). To jsou hlavní hodnoty klubu, nejsou to tedy slevy u partnerů a není to ani sdružení Franty, Pepy a Lojzy za účelem vyhrát soutěž. Podrobnější definici klubu najdeš tady.

Ceny jsou sice druhořadé, ale i tak hodně atraktivní. Nejlepší klub získá poukaz na nákup sportovní výbavy v hodnotě 50.000 Kč / 2000 €, vítězové TRAILTOUR 2019 získají 3denní běžecký program v anglickém Lake District, účast na I8TRF a balík výbavy INOV-8.

Okno s výsledkovou listinou bude aktualizováno každý večer. Apelujeme na důsledné a rychlé párování vašich běhů do aplikace Strava. Nově je do pravidel přidána max. 5-denní lhůta pro stažení času do aplikace. Důvodem je snaha o uchování atmosféry a atraktivity celé akce pro všechny účastníky. Kompletní návod jak se do TrailTour 2019 zapojit najdeš ZDE, kompletní pravidla ZDE.

MINISTR ZDRAVOTNICTVÍ VARUJE: Tato hra je návyková a způsobuje poměrně hezkou závislost.


PŘEJÍT NA SEZNAM ETAP