TRAILTOUR # 28 OB TURNOV

Maloskalsko / Besedice

Délka:  2800 m  Převýšení:  130 m

Trasa ke staženi (.GPX) 

Pro stažení klikněte pravý tlačítkem myši, uložit odkaz jako.

Svátek běhání hostí kolébka skal a skalních měst - Kalich.

Skalní bludiště Kalich - Chléviště se nachází u obce Besedice, asi 1,5 km jihovýchodně od obce Malá Skála. Skály byly za protireformace útočištěm pronásledovaných nekatolíků. Připomíná je vytesaný kalich s letopočtem 1634. Uprostřed pěti roklí je sluj se symbolickou modlitebnou Jednoty bratrské.

Trať nejprve nabídne technický seběh po žluté stezce nad obec Besedice. Před vodárnou se odbočí po modré stezce doleva a příchází první náběh do skal. Zde bedlivě sledujte modrou značku, vždy se schová za nějaký kus skály. Následuje pasáž, kdy se opět běžci napojí na žlutou značku a malinko nastoupají nějaké ty metry. Pak krátký rovinatější kus, kde můžete roztočit své nohy. A pak to přijde - náběh do srdce této oblasti zvaný Chléviště. Zde ještě bedlivěji sledujte žlutou turistickou značku a cestu, jenž doopravdy místy mizí před očima. Pak už jen přijde pasáž závěrečného stoupání na mystický vrchol kopce Sokol a prověří zbytek sil na konci tohoto velmi technického okruhu. Vzhledem k délce vůbec není špatný nápad si okruh nebo jeho části projít/proběhnout před samotnou etapou…

Zejména v letních měsících je zde poměrně dost turistů a v Chlévišti se budete obtížně vyhýbat. Pokud můžete, vyražte mimo denní turistické špičky.

Jenda Schulhof+Tomáš Dlabaja+Martin Baier

Doporučená bota

Dobrý parťák do života, hlavně nepohody, se vždycky hodí. Stejné je to s trailovou botou a proto se snažíme na každou etapu doporučit ten nejlepší koncept, který se na daný povrch nejlépe hodí.

ROCLITE 290

roclite_290_m

TRAILROC 270

trailroc_270_w

Průběžné výsledky

Segment najdete na Strava.com pod ID 20285224 

ŽENY

Generováno: 18. 05. 2019, 02:25

JménoČasBody

MUŽI

Generováno: 18. 05. 2019, 02:25

JménoČasBody

KLUBY

Generováno: 18. 05. 2019, 02:25

JménoBody

Diskuse
-