TRAILTOUR # 39 SANASPORT

Holedná / Kohoutovice

Délka:  8100 m  Převýšení:  290 m

Trasa ke staženi (.GPX) 

Pro stažení klikněte pravý tlačítkem myši, uložit odkaz jako.

Když nemáš čas a prostor vypadnout z města tak se hodí dobrý tip na trail, který je za panelákem. Tato etapa se týká konkrétně Brna a okolí.

Zaparkovat můžeš u Lidlu nebo dojet busem na zastávku Kohoutovice, Hájenka. Z těchto bodů je to jen pár desítek metrů k brance od obory Holedná, za kterou začíná žlutá značka. Prví část trasy probíhá po rozbitém asfaltu a lehkém terénu asi 2,8 km po žluté značce. Jakmile narazíš na rozcestník Vrbovec-rybník, pokračuj kousek po zelené a na začátku 3 km začíná pěkný stoupák, který měří cca 1 km a nastoupáš na něm asi 100 m. Tento segment dá pěkně zabrat, ale proto do děláme. Na vrchu narazíš na rozcestník a běžíš vpravo zpátky na žlutou, kde běžíš k výchozímu bodu necelý kilometr. Je to jediná část, po které běžíš 2 krát. Proběhneš silnici a po žluté pokračuješ dál, kde pokračuješ po té více trailové části etapy. Běžíš po žluté až k rozcestníku Kohoutovická Baba, kde budeš klesat po zelené v lehce technickém terénu až zpátky k oboře. Na začátku sedmého kilometru narazíš znovu na branku do obory. Hned za brankou opusti zelenou značku a dej se vpravo. Poslední kilák běž podél plotu, kde vede náučná stezka Holedná. Stále se drž vpravo u plotu až dorazíš k výchozímu bodu.

Tato etapa není extra dlouhá, ale když si potřebuješ dát rychle do těla a něco málo nastoupat tak ji poběž. Trasa ze zhruba 40% vede po rozbitém asfaltu  a zbytek po lehkém až technickém terénu. Pokud je sucho tak si s etapou hravě poradí bota Roadclaw ale pokud zaprší tak obouvej TrailTalon anebo TerraUltra 260G, bude tady určitě bláto.

Doporučená bota

Dobrý parťák do života, hlavně nepohody, se vždycky hodí. Stejné je to s trailovou botou a proto se snažíme na každou etapu doporučit ten nejlepší koncept, který se na daný povrch nejlépe hodí.

TRAILTALON 290

trailtalon_290_m

TERRAULTRA G260

terraultra_g260_u

Průběžné výsledky

Segment najdete na Strava.com pod ID 20406515 

ŽENY

Generováno: 18. 05. 2019, 02:25

JménoČasBody

MUŽI

Generováno: 18. 05. 2019, 02:25

JménoČasBody

KLUBY

Generováno: 18. 05. 2019, 02:25

JménoBody

Diskuse
-