Inov-8

Lokace: CZ, Český kras, Beroun

Délka etapy / převýšení:

18,4km / 740m

Vyznačení etapy v mapě:

Mapa 

Mapa / GPX ke stažení:

Mapa  GPX

Pro stažení klikněte pravý tlačítkem myši, uložit odkaz jako.

Délka vrch. prémie / převýšení:

0,8km / 140m

Vyznačení vrch. prémie v mapě:

Mapa 

Příběh etapy

Trasa Beroun - Dobřichovice jsem běžel už několikrát. Poprvé ve dvě ráno, když jsem se vracel z oslavy štafetového titulu pro Pragovku. Bohužel jsem se ve vlaku vzbudil až v Berouně... Naštěstí mě tento zážitek neodradil a příště jsem vyrazil už v běžecké oblečení po červené značce, vedoucí nádhernými pasážemi Českého krasu. Z Berouna stoupá pěkná úzká pěšina, aby poté spadla do Sv Jána pod Skalou. Kde se můžete napít z Ivanova zázračného pramene, abyste měli sílu na vrcholovou prémii. Pro ty kteří nepospíchají doporučuji podívat se 300m navíc ke kříži, pohled stojí za to. Ale teď pozor na kotníky, za Křížem probíháte územím Solvayových lomů, Pokud běžíte za deště, nezoufejte, alespoň uvidíte Bubovické vodopády v plné kráse. Zde opuštíme moji oblíbenou červenou značku a vyrážíme zpět do Berouna. Ale i tak je po cestě několik lákadel od rezervace Koda až po Tetín, kde si můžete připomenou vraždu Sv. Ludmily.

Komentář k etapě:

Navigačně vše super jednoduché, jen za Srbskem není úplně vidět odbočka žluté ze silnice do terénu (značka na sloupu el. vedení). Poté v Tetíně je naučná stezka Dalimil nic moc značená. Ulici Pod Valy jsem chvíli hledal. Poté jsem objevil, že tam jsou nějaké zelené šipky... Spíš už jsem tam pak běžel podle mapy než značení v terénu... Možná by stačilo to vzít po modré a tuto navigašně složitější pasáž vynechat, i když výhled tam byl parádní...

Doporučená obuv:

TRAILTALON 275

trailtalon_275_m

ROCLITE 290

roclite_290_m

Průbězné výsledky etapy ze STRAVY

(pomocí STRAVA-API)
U každého účastníka se zobrazuje jeho nejlepší zaběhnutý čas.

Celá etapa

Segment najdete na Strava.com pod ID 14701686 

Generováno: 18. 09. 2017, 11:36

JménoČasBody
Honza Flasar01:25:10106.456
Petr Remeš01:30:13100.909
Magdalena Čípová01:37:4592.6349
Peter Glončák01:38:3591.7196
Ivo Ivan01:43:5485.8799
Jiří Honzajk01:48:3680.7176
Ján Piroščák01:50:4978.2829
Monika Doležalová01:53:3775.2075
Ondřej Musil01:53:4575.061
Jan Tauchman01:56:0872.4433
Víťa Cubicle01:58:2070.0268
Ales Bernasek01:59:0969.1299
Jarri Mekki02:06:3560.9653
Matyáš Palan02:06:3760.9287
Ž T02:09:0958.1462
Radek Hřídel02:27:4937.6434
Duro Mokry02:34:5929.7718

Vrchařská prémie

Segment najdete na Strava.com pod ID 14701743 

Generováno: 18. 09. 2017, 11:41

JménoČas
Petr Remeš00:05:38
Šimon Navrátil00:05:54
Jan Tauchman00:05:54
Honza Flasar00:05:54
Jarri Mekki00:06:31
Luboš Kočvara00:06:43
Jan Skoupý00:06:43
Duro Mokry00:06:56
Ales Bernasek00:07:05
Magdalena Čípová00:07:07
Jiří Honzajk00:07:14
Peter Glončák00:07:19
Monika Doležalová00:07:20
Ján Piroščák00:07:41
Víťa Cubicle00:07:58
Jan Karnik00:07:58
Ondřej Musil00:08:10
Ivo Ivan00:08:11
Matyáš Palan00:08:58
Radek Hřídel00:09:02
Ž T00:09:19
Martin Netolický00:09:58
Martin Fujak00:10:31

Pokud se Váš záznam nespáruje, zašlete záznam Vaší aktivity uložené na STRAVA e-mailem na adresu inov-8@vavrys.cz.