TRAILTOUR # 22 POLANSKÝ BIKE & RUN

Chrudimka / Seč

Délka:  5300 m  Převýšení:  340 m

Trasa ke staženi (.GPX) 

Pro stažení klikněte pravý tlačítkem myši, uložit odkaz jako.

Naše trasa začíná v srdci Železných Hor v jedné z nejstarších místních obcí. První zmínka o Bojanově, který leží v nadmořské výšce 428 m.n.m., je již z roku 1126. Pokračuje pak malebným údolím řeky Chrudimky kolem Padrťského mlýna až k vodní nádrži Padrty - Hořeleč , která je vyrovnávací nádrží Sečské přehrady. Asi nejkrásnější úsek této etapy se nachází kolem přírodní památky Markova Skála, kde terén hodně přitvrdí, ale odměnou nám je krásný výhled na údolí řeky Chrudimky. Závěrečný výběh až ke zřícenině hradu Oheb, který byl vybudován již v druhé polovině 14. století, je odměněn výhledem na Sečskou přehradu. Pokud si zříceninu hradu Oheb celou obejdeme, tak můžeme z jedné strany vidět jak přehradní hráz, nad kterou se tyčí další zřícenina- v tomto případě hradu Vildštejn, tak i velkou část samotné vodní nádrže Seč včetně ostrova, kde svého času pobýval, společně s vodními skauty, i slavný český spisovatel Jaroslav Foglar.

Prakticky celou dobu se pohybujeme v přírodní rezervaci a tomu také odpovídá krása a ojedinělost zdejší přírody. Celá trasa vede po modré turistické trase.

Na dvou místech jsme nuceni přeběhnout hlavní silnici a úsek kolem Markovy Skály je nebezpečný kvůli strmému srázu do údolí řeky (dle pověsti zde pádem ze skály zahynul i hajný Marek, podle kterého je tento skalní útvar pojmenovaný) , takže v těchto úsecích doporučujeme zvýšenou opatrnost.

Doporučená bota

Dobrý parťák do života, hlavně nepohody, se vždycky hodí. Stejné je to s trailovou botou a proto se snažíme na každou etapu doporučit ten nejlepší koncept, který se na daný povrch nejlépe hodí.

ROCLITE 275

roclite_275_m

TRAILROC 280

trailroc_280_m

Průběžné výsledky

Segment najdete na Strava.com pod ID 20396886 

ŽENY

Generováno: 18. 05. 2019, 02:25

JménoČasBody

MUŽI

Generováno: 18. 05. 2019, 02:25

JménoČasBody

KLUBY

Generováno: 18. 05. 2019, 02:25

JménoBody

Diskuse
-