TRAILTOUR # 33 Iveta Vlčková

Broumovsko / Česká Metuje

Délka:  4000 m  Převýšení:  290 m

Trasa ke staženi (.GPX) 

Pro stažení klikněte pravý tlačítkem myši, uložit odkaz jako.

Proč sem a co tu můžeš čekat:
Ostaš je „branou“ do Adršpašsko-Teplických skal.
Ostaš je dětství.
Ostaš je láska, láska chudého kraje.  
Ostaš je malý kopec s velkým duchem. ☺

A teď vážně! ☺

Místní kopec velmi dobře znají. Děti zde tráví letní tábory, rodiny chodí na výlety. Vzdálení turisté by ho však mohli ve stínu Adršpachu a blízkých Kočičích skal přehlédnout. Cesta z České Metuje nabízí pozvolné zdolávání kopce a jeho intenzivnější poznání. V první části poskytuje trať výhledy na jiné východočeské kopce jako je Bor a Hejšovina. Později prostupuje do lesa na trailové písečné a pískovcové cesty. V poslední části prochází osadou Ostaš, kde se lze na zpáteční cestě osvěžit, to lze učinit i u lesní studánky Samaritánka, která se nachází v polovině cesty.

POZOR. Pozor dávejte na rozcestí Skalní bludiště, kde jsou všechny ukazatele směřovány vpravo, avšak toto je naše rozcestí a my se dáváme vlevo, modrá pokračuje i vlevo.

Na konci na vás čeká hrana pískovcových skal s výhledem na Broumovský masiv. Cestou z cíle si můžete projít skalní bludiště. Občerstvit se v Osadě či navštívit protilehnou část kopce Kočičí město.

Byť Ostaš jako vrchol není hlavním turistickým cílem lokality, přesto jsou cestičky z Osady Ostaš dále k cíli relativně frekventované. Proto s tímto počítejte a na rychlé prolétnutí volte spíše ranní hodiny.

Doporučená bota

Dobrý parťák do života, hlavně nepohody, se vždycky hodí. Stejné je to s trailovou botou a proto se snažíme na každou etapu doporučit ten nejlepší koncept, který se na daný povrch nejlépe hodí.

ROCLITE 290

roclite_290_m

TRAILROC 270

trailroc_270_w

Průběžné výsledky

Segment najdete na Strava.com pod ID 20414846 

ŽENY

Generováno: 18. 05. 2019, 02:25

JménoČasBody

MUŽI

Generováno: 18. 05. 2019, 02:25

JménoČasBody

KLUBY

Generováno: 18. 05. 2019, 02:25

JménoBody

Diskuse
-